چرا کامپیوتر گوشی را نمیشناسد

امروزه تلفن‌های همراه نقش مهمی در زندگی ما ایفا می‌کنند.چرا کامپیوتر گوشی را نمیشناسد، ما از گوشی‌های خود برای انجام کارهای مختلفی مانند برقراری تماس، ارسال پیام، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم، و استفاده از اینترنت استفاده می‌کنیم.

گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشیم تا اطلاعات یا فایل‌هایی را از گوشی خود به کامپیوتر منتقل کنیم. برای انجام این کار، باید گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنیم. اما گاهی اوقات ممکن است کامپیوتر گوشی را شناسایی نکند.

در این مقاله، به بررسی دلا یلی که ممکن است باعث نشناختن گوشی توسط کامپیوتر شود، می‌پردازیم. همچنین، راهکارهایی برای رفع این مشکل ارائه می‌دهیم.

برای اینکه کامپیوتر بتواند گوشی را شناسایی کند، باید برنامه‌ای داشته باشد که به آن کمک کند تا با گوشی ارتباط برقرار کند. این برنامه را درایور می‌گویند.

درایور گوشی معمولاً به‌صورت پیش‌فرض در کامپیوتر نصب شده است. اما اگر گوشی شما جدید است یا کامپیوتر شما را به‌تازگی به‌روزرسانی کرده‌اید، ممکن است درایور گوشی شما به‌روز نباشد. در این صورت، باید درایور گوشی خود را به‌روزرسانی کنید.

علاوه بر درایور، ممکن است دلایل دیگری نیز باعث نشناختن گوشی توسط کامپیوتر شود. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کابل USB معیوب یا غیراستاندارد
 • پورت USB معیوب در کامپیوتر
 • حالت USB debugging فعال نباشد
 • برنامه‌های امنیتی یا آنتی‌ویروس نصب شده در گوشی

چرا کامپیوتر گوشی را نمیشناسد

درایور نامناسب

همان‌طور که گفته شد، برای اینکه کامپیوتر بتواند گوشی را شناسایی کند، باید درایور مناسب برای آن را داشته باشد. اگر درایور گوشی شما به‌روز نباشد یا وجود نداشته باشد، کامپیوتر نمی‌تواند گوشی شما را شناسایی کند.

مطالعه مطالب
نرم افزارهای مورد نیاز ویندوز، بررسی مهم ترین برنامه برای سیتم شما

برای به‌روزرسانی درایور گوشی خود، می‌توانید از وب‌سایت سازنده گوشی خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از نرم‌افزارهای مدیریت درایور مانند Driver Booster یا IObit Driver Booster استفاده کنید.

کابل USB معیوب یا غیراستاندارد

کابل USB یکی از اجزای مهم برای اتصال گوشی به کامپیوتر است. اگر کابل USB شما معیوب یا غیراستاندارد باشد، ممکن است ارتباط بین گوشی و کامپیوتر برقرار نشود.

برای اطمینان از سالم بودن کابل USB، می‌توانید آن را با یک کابل USB دیگر امتحان کنید. اگر با استفاده از کابل USB دیگر مشکل شما حل شد، به این معنی است که کابل USB شما معیوب است.

پورت USB معیوب

پورت USB یکی دیگر از اجزای مهم برای اتصال گوشی به کامپیوتر است. اگر پورت USB شما معیوب باشد، ممکن است ارتباط بین گوشی و کامپیوتر برقرار نشود.

برای اطمینان از سالم بودن پورت USB، می‌توانید یک دستگاه دیگر مانند فلش مموری را به آن متصل کنید. اگر با اتصال دستگاه دیگر به پورت USB مشکلی نداشتید، به این معنی است که پورت USB شما سالم است.

حالت USB debugging فعال نباشد

برای اینکه کامپیوتر بتواند به فایل‌های گوشی شما دسترسی داشته باشد، باید حالت USB debugging در گوشی شما فعال باشد. اگر حالت USB debugging در گوشی شما فعال نباشد، کامپیوتر نمی‌تواند به فایل‌های گوشی شما دسترسی داشته باشد.

برای فعال کردن حالت USB debugging، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات گوشی خود بروید.
 2. گزینه Developer Options را انتخاب کنید.
 3. گزینه USB debugging را فعال کنید.

برنامه‌های امنیتی یا آنتی‌ویروس نصب شده در گوشی

برخی از برنامه‌های امنیتی یا آنتی‌ویروس ممکن است مانع از اتصال گوشی به کامپیوتر شوند. برای رفع این مشکل، می‌توانید برنامه‌های امنیتی یا آنتی‌ویروس را از گوشی خود حذف کنید.

مطالعه مطالب
گوگل پلی چیست؟ بهترین منبع برای دانلود بازی و برنامه ی اندروید

راهکارهای رفع مشکل

 • اگر از گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید، می‌توانید حالت USB debugging را فعال کنید. این حالت به کامپیوتر اجازه می‌دهد تا به فایل‌های گوشی شما دسترسی داشته باشد.
 • اگر از برنامه‌های امنیتی یا آنتی‌ویروس در گوشی خود استفاده می‌کنید، می‌توانید این برنامه‌ها را برای مدتی غیرفعال کنید. گاهی اوقات این برنامه‌ها ممکن است مانع از اتصال گوشی به کامپیوتر شوند.
 • اگر با انجام مراحل بالا مشکل شما حل نشد، می‌توانید درایور گوشی خود را به‌روزرسانی کنید. برای این کار، می‌توانید از وب‌سایت سازنده گوشی خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از نرم‌افزارهای مدیریت درایور مانند Driver Booster یا IObit Driver Booster استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله، به بررسی دلایلی که ممکن است باعث نشناختن گوشی توسط کامپیوتر شود، پرداختیم. همچنین، راهکارهایی برای رفع این مشکل ارائه دادیم.

اگر گوشی شما توسط کامپیوتر شناسایی نمی‌شود، می‌توانید از راهکارهای ذکرشده در این مقاله برای رفع مشکل استفاده کنید. اگر با انجام این اقدامات مشکل شما حل نشد، می‌توانید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از بروز این مشکل آورده شده است:

 • از کابل USB استاندارد استفاده کنید.
 • از پورت USB سالم در کامپیوتر استفاده کنید.
 • حالت USB debugging را در گوشی خود فعال کنید.
 • اگر از برنامه‌های امنیتی یا آنتی‌ویروس استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که این برنامه‌ها با اتصال گوشی به کامپیوتر مشکلی ندارند.

با رعایت این نکات، می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

پشتیبانی سایت

پشتیبانی وب سایت وین تیپ، برای ارسال پیشنهادات و درخواست آگهی کافیست به آیدی wintip در تلگرام پیام دهید.
پست های مرتبط

بهترین برنامه بکاپ گیری کامپیوتر و اندروید

بهترین برنامه بکاپ گیری کامپیوتر و اندروید، حفظ اطلاعات شما از همیشه…

16 خرداد, 1403

بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت: راهنمای جامع و کامل

بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت، اینترنت به ابزاری قدرتمند برای…

16 خرداد, 1403

چگونه طراحی سایت یاد بگیریم – مسیر یادگیری طراحی سایت

به دلیل وجود بازار کار مناسب و همچنین امکان راه اندازی کسب…

دیدگاهتان را بنویسید