صفحه اصلی > آموزش و آموزش سخت افزار : چرا لپ تاپ روشن نمی شود؟ بررسی 5 دلیل روشن نشدن لپ تاپ

چرا لپ تاپ روشن نمی شود؟ بررسی 5 دلیل روشن نشدن لپ تاپ

روشن نشدن لپ تاپ می تواند یکی از کابوس های هر کاربری باشد. از همین رو اغلب کاربران به دنبال دلیل روشن نشدن لپ تاپ هستند. روشن نشدن لپ تاپ اصلا نشانه خوبی نبوده و این موضوع می تواند منجر به آسیب دیدگی فایل های شخصی شما نیز شود. به عنوان اولین قدم باید به این موضوع توجه کرد که علت روشن نشدن لپ تاپ نرم افزاری است یا سخت افزاری. اگر شما نیز با این مشکل رو به رو هستید و با فشردن دکمه پاور هیچ تغییری در لپ تاپ ایجاد نشده و روشن نمی شود باید قبل از اقدام برای تعمیر لپ تاپ در تهران خودتان برخی موارد را در نظر بگیرید.

روشن نشدن لپ تاپ

مشکلات شارژ دستگاه

یکی از اولین اقدامات لازم برای سرویس لپ تاپ در زمان روشن نشدن، بررسی عملکرد صحیح شارژ لپ تاپ است. ممکن است بنا به دلایل مختلفی باتری لپ تاپ شما به خوبی شارژ نشده و همین عامل منجر به خالی شدن باتری و روشن نشدن لپ تاپ شود. کابل های شارژر لپ تاپ معمولا از استحکام بالایی برخودار هستند اما با این وجود می توانند در معرض آسیب و پارگی قرار بگیرند؛ از همین رو حتما باید از سلامت شارژر و باتری لپ تاپ مطمئن شوید.

خرابی باتری

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند منجر به آسیب دستگاه و روشن نشدن آن گردد مشکلات مربوط مربوط به خرابی باتری است. اگر سیستم شما از دسته لپ تاپ هایی است که باتری قابل تعویض دارد و می توان باتری را از بدنه اصلی جدا کرد، سعی کنید باتری را خارج کرده و لپ تاپ را به صورت مستقیم به شارژر لپ تاپ وصل کنید. اگر در این حالت لپ تاپ روشن شد دلیل روشن نشدن لپ تاپ خرابی باتری است.

مطالعه مطالب
  بهترین برنامه‌های صداگذاری روی فیلم

خرابی صفحه نمایش

در برخی از موارد لپ تاپ شما به خوبی کار کرده و روشن می شود ولی به علت خرابی و نقص در سیستم صفحه نمایش دستگاه هیچ چیزی نمایش داده نمی شود. ممکن است شما به اشتباه تصور کنید که لپ تاپ دچار مشکل شده و روشن نمی شود. در این حین اگر سیستم خود را به مانیتور و یا ویدئو پرژکتور متصل کرده اید سعی کنید اتصال خود را قطع کنید تا اختلالی در آن ایجاد نشود. حال مجدد دکمه پاور لپ تاپ را فشار دهید، اگر در این حالت فن لپ تاپ شروع به کار کرد و یا چراغ های جانبی آن روشن شد می تواند دلیلی بر خرابی صفحه نمایش باشد.

باقی ماندن شارژ در لپ تاپ

یکی از دلایلی که می تواند شما را مجبور به تعمیر لپ تاپ در تهران کند باقی ماندن شارژ در لپ تاپ است. در برخی از مواقع شارژ در سیستم شما باقی مانده و مسیر انتقال انرژی را متوقف می کند و به همین دلیل از روشن شدن لپ تاپ جلوگیری می کند. برای رفع این مشکل باید کابل شارژ و باتری را زا لپ تاپ خود جدا کنید و سپس مجدد شارژر را متصل کرده و دکمه پاور را فشار دهید، اگر در این لپ تاپ روشن شد مشکل باقی ماندن شارژ رفع شده است.

افزایش دمای سیستم

افزایش دمای سیستم می تواند دلیل روشن نشدن لپ تاپ باشد. در بسیاری از مدل های لپ تاپ محافظ های حرارتی داخلی تعبیه شده که در زمان داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ به طور خودکار آن را خاموش می کند. اگر در حین کار، لپ تاپ به یکباره خاموش شد و روشن نشد می تواند به این علت باشد.

مطالعه مطالب
achievement اینستاگرام چیست: گامی در مسیر تشویق و انگیزه

این مورد می تواند از دلایل تعمیر لپ تاپ در تهران باشد. به یاد داشته باشید که قرار دادن لپ تاپ بر روی سطوح نرم و یا سطوح حاوی گرد و غبار می تواند منجر به مسدود شدن دریچه های انتقال هوا شود. عملکرد ناقص این دریچه ها منجر به داغ شدن بسیار بالای قطعات لپ تاپ و آسیب به آن شود.

لوازم جانبی چه اثری بر عملکرد دستگاه دارد؟

گاهی اوقات به منظور ارتقا لپ تاپ اقدام به تعویض کارت گرافیک و یا کارت حافظه لپ تاپ می کنیم. در این زمان اگر BIOS در شناسایی سخت فزار افزوده شده به سیستم ناموفق باشد باعث می شود تا سیستم عامل راه اندازی نشده و فکر کنیم لپ تاپ روشن نمی شود.

این مشکل به خصوص در لپ تاپ های لنو بسیار رایج بوده و می تواند دلیل روشن نشدن لپ تاپ باشد. از همین جهت در صورتی که اقدام به تعویض قطعات فوق نموده اید یکبار دیگر قطعات را جدا کرده و مجددا متصل نماید و سپس اقدام به روشن کردن دستگاه کنید.

اثر ویروس ها بر عملکرد لپ تاپ چگونه است؟

یکی از مواردی که می تواند منجر به اقدام برای تعمیر تبلت و لپ تاپ شود آلوده شدن سیستم به ویروس ها است. در این زمان یکی از مواردی که می تواند به شما کمک کند استفاده از دیسک نجات است. دیسک نجات یکی از نسخه های آنتی ویروس موجود در بازار است که می تواند به صورت مستقیم و بدون نیاز به اجرا شدن سیستم عامل، سیستم را به طور کامل اسکن نماید.

مطالعه مطالب
چطور نسخه اندروید گوشی را بفهمیم

اگر قبل از هرچیزی یک نسخه مناسب از آنتی ویروس های معتبر را بر روی سیستم خود نصب نمایید می توانید از آلوده شدن سیستم به ویروس و در نهایت نیاز به تعمیر لپ تاپ در تهران جلوگیری نمایید.

نصب برنامه و یا تنظیمات جدید لپ تاپ

در برخی از مواقع نصب یک برنامه جدید و یا بروزرسانی برخی از درایورها و یا در برخی از موارد دیکاوری هارد می تواند منجر به آسیب به لپ تاپ گردد.

در مواقعی که این مورد دلیل روشن نشدن لپ تاپ شما است باید سعی کنید سیستم خود را در حالت سیف مود بوت کرده و برنامه های مشکوک و یا درایورهای جدیدی که نصب نموده اید را مجدد Uninstall کنید. برای ورود به حالت سیف مود بعد از آنکه دکمه پاور را زدید باید قبل از روشن شدن دستگاه دکمه F8 را فشار دهید. پس از آن باید گزینه Safe mode را انتخاب نمایید.

راهکارهایی برای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ

بروز مشکلاتی در سیستم رایانه همراه ممکن است باعث شود مجبور به تعمیر لپ تاپ در تهران شوید. به طور کلی یکی از مشکلات مهمی که ممکن است در این زمینه به آن دچار شوید روشن نشدن لپ تاپ است. این موضوع می تواند دلایل زیادی داشته باشد که مهم ترین دلیل آن مشکلات سخت افزاری مرتبط با باتری دستگاه و یا مشکلات نرم افزاری همانند نصب برنامه های مخرب و یا ویروسی شدن سیستم باشد. قبل از اقدام برای تعمیر لپ تاپ بهتر است خودتان اقدامات و بررسی های اولیه را به انجام رسانید.

مطالعه مطالب
اینترنت 5G چیست؟ مزایا و کاربرد های 5G، برسی کامل و جامع

سوالات متداول

آیا روشن نشدن لپ تاپ نشانه خرابی آن است؟

در بسیاری از موارد دلیل روشن نشدن لپ تاپ مشکلات ساده ای همچون خرابی باتری و یا اتصال برخی از لوازم جانبی است که باید در ابتدا این موارد را مورد نظر قرار دهید.

روشن نشدن سیستم قابل حل است؟

در اغلب موارد روشن نشدن لپ تاپ امری قابل حل بوده و نیاز به نگرانی ندارد. در بدترین حالت با تعویض برخی قطعات سخت افزاری مشکل روشن نشدن دستگاه حل می شود.

رایج ترین دلیل روشن نشدن سیستم چیست؟

در اغلب موارد دلیل روشن نشدن لپ تاپ مشکلات مربوط به باتری دستگاه و معیوب بودن کابل شارژ دستگاه است. در برخی موارد دیگر نیز اگر دستگاه روشن شده ولی چیزی نمایش داده نمی شود مشکل از مانیتور لپ تاپ است.

پشتیبانی سایت

پشتیبانی وب سایت وین تیپ، برای ارسال پیشنهادات و درخواست آگهی کافیست به آیدی wintip در تلگرام پیام دهید.
پست های مرتبط

بهترین برنامه بکاپ گیری کامپیوتر و اندروید

بهترین برنامه بکاپ گیری کامپیوتر و اندروید، حفظ اطلاعات شما از همیشه…

16 خرداد, 1403

بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت: راهنمای جامع و کامل

بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت، اینترنت به ابزاری قدرتمند برای…

16 خرداد, 1403

چگونه طراحی سایت یاد بگیریم – مسیر یادگیری طراحی سایت

به دلیل وجود بازار کار مناسب و همچنین امکان راه اندازی کسب…

دیدگاهتان را بنویسید