صفحه اصلی > اخبار : پنتاگون به دنبال اطلاعات بیشتر از هوش مصنوعی

پنتاگون به دنبال اطلاعات بیشتر از هوش مصنوعی

پنتاگون به دنبال اطلاعات بیشتر از هوش مصنوعی

به نقل از خبرگزاری ایسنا، یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد این نهاد می‌خواهد قبل از استفاده کامل از هوش مصنوعی، اطلاعات بیشتری درباره این فناوری کسب کند و خواستار شفافیت بیشتر توسعه دهندگان در این باره شد.

کِرگ مارتل، مدیر ارشد هوش مصنوعی و دیجیتال پنتاگون، خواستار ارائه اطلاعات بیشتر از سوی شرکت‌های هوش مصنوعی درباره نحوه ساخت نرم افزار هوش مصنوعی است تا این نهاد بتواند با طیب خاطر و اطمینان، از این فناوری استفاده کند.

نرم افزار هوش مصنوعی روی مدل‌های زبانی بزرگ متکی است که از مجموعه داده عظیمی برای کارکرد ابزارهای مانند چت بات‌ها و تولیدکنندگان استفاده می‌کنند. این سرویس‌ها معمولا بدون نشان دادن کارهای داخلی خود، در یک به اصطلاح جعبه سیاه، عرضه می‌شوند. در نتیجه، برای کاربران دشوار است که درک کنند چطور این فناوری، به تصمیمات رسیده یا چه چیزی باعث بهتر یا بدتر شدن آن به مرور زمان می‌شود.

مارتل گفت: ما فقط نتیجه نهایی مدل‌سازی را دریافت می‌کنیم و این کافی نیست. پنتاگون هیچ ایده‌ای ندارد که این مدل‌ها چطور ساخته شده اند یا از چه داده‌هایی استفاده می‌کنند. همچنین شرکت‌ها توضیح نمی‌دهند سیستم‌هایشان چه خطراتی ممکن است ایجاد کنند.

وی اظهار کرد: آنها می‌گویند بفرمایید. ما نمی‌گوییم آن را چطور ساختیم. به شما نمی‌گوییم در چه چیزی خوب یا بد است. نمی‌گوییم آیا جانبدارانه است یا خیر.

این مقام وزارت دفاع آمریکا، چنین مدل‌هایی را معادل «فناوری بیگانه یافت شده» برای وزارت دفاع توصیف کرد. وی همچنین نگران است که فقط عده‌ای از مردم پول کافی برای ساختن مدل‌های زبانی بزرگ دارند. مارتل هیچ شرکتی را با نام مشخص نکرد، اما مایکروسافت، آلفابت، گوگل و آمازون از جمله شرکت‌هایی هستند که به همراه استارتاپ‌های OpenAI و آنتروپیک سرگرم توسعه مدل‌های زبانی بزرگ برای بازار تجاری هستند.

مطالعه مطالب
جریمه سنگین شرکت‌های آمریکایی برای استفاده از واتساپ

مارتل از صنعت هوش مصنوعی و دانشگاهیان دعوت کرد در فوریه به واشنگتن رفته و به نگرانی‌های مربوط بپردازند. هدف سمپوزیوم پنتاگون در زمینه داده دفاعی و هوش مصنوعی، این است که مشخص کند مدل‌های زبانی بزرگ، برای انجام چه کارهایی می توانند مناسب باشند.

تیم مارتل که یک گروه ویژه را مامور ارزیابی مدل‌های زبانی بزرگ کرده است، تاکنون ۲۰۰ کاربرد احتمالی برای آنها در داخل وزارت دفاع یافته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مارتل گفت ما نمی‌خواهیم مدل‌های زبانی بزرگ را متوقف کنیم. می‌خواهیم استفاده از آنها، مزایا و خطراتی که دارند و نحوه خنثی سازی آنها را درک کنیم.

پشتیبانی سایت

پشتیبانی وب سایت وین تیپ، برای ارسال پیشنهادات و درخواست آگهی کافیست به آیدی wintip در تلگرام پیام دهید.
پست های مرتبط

آشنایی با ترفندهای افزایش فالوور تردز

آیا می‌دانستید که تنها 25% از افراد توانسته‌اند با افزایش فالوور دیده…

21 بهمن, 1402

درآمد گوگل چقدر است؟ این درآمد از کجا می‌آید؟

گوگل یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های دنیا است که در زمینه…

20 آبان, 1402

چطور برای کنکور درس بخوانیم ؟

در دوران دبیرستان، کنکور یکی از مهم‌ترین چالش‌های تحصیلی زندگی شما خواهد…

7 آبان, 1402

دیدگاهتان را بنویسید